Острова пуска бариерата пред нискоквалифицираните имигранти

Желаещите за работа ще трябва да имат оферта с определено заплащане
17 фев 2020 07:12, Александър Попов
97
Острова пуска бариерата пред нискоквалифицираните имигранти
Снимка: БГНЕС
Лондон ще пусне бариерата пред нискоквалифицираните имигранти, заяви британската вътрешна министърка Прити Пател. Това гласи новата имиграционна система след излизането от ЕС.
 
Имигрантите ще трябва да имат оферта за работа с определено заплащане, като целта е да намалее цялостният брой прииждащи чужденци.
Още по темата
Великобритания ще изисква от всички квалифицирани работници, желаещи да работят в кралството, да имат предложение за работа, да отговарят на стандартите за заплащане и да владеят английски.
 
"Нашата нова имиграционна система ще затвори кранчето за нискоквалифицираната работна ръка от чужбина", написа Пател, цитирана от Ройтерс.
 
"От догодина всички квалифицирани работници ще трябва да съберат достатъчно точки, за да работят в Обединеното кралство. Те ще трябва да владеят свободно английски, да имат твърда оферта за работа и да покриват изискванията за заплащане", обясни Прити Пател, като по този начин тя изрази увереност, че цялостният брой на имигрантите ще намалее.
 
Според някои опозиционни политици ограничаването на имиграцията може да навреди на сектора на обществените услуги, например на Националната здравна служба, разчитаща донякъде на граждани от ЕС, които работят като медицински сестри и лекари.
 
Правителството обаче успокои, че ще дава допълнителни точки на тези, които работят в сектори, където има недостиг от подготвени кадри.
 
ЕС ще се опита да преговаря за запазване на свободата на движение на хора в бъдещите отношения с напусналата го Великобритания, заяви председателят на външната комисия на Европарламента Дейвид Макалистър, който отговаря и за преговорите за бъдещите отношения с Лондон.
 
Според него ЕС трябва да се стреми към запазване на целостта на общия пазар, на митническия съюз и на четирите свободи на движение - на хора, стоки, услуги и капитали. Британският премиер Борис Джонсън вече обяви, че Лондон иска да се откаже от всички тях до края на годината.
 
Брюксел вече обяви, че ще цели подписване на споразумение за свободна търговия при две условия - гарантиране на достъп за рибарите до британски води с улов по квоти и свободна и честна конкуренция от двете страни на Ла Манша.  
 
"На никого и никога не сме предлагали такива отношения, но те вървят с гаранции за запазване на социалните, екологичните и стандартите за защита на потребителите на ЕС"”, заяви в Европарламента в Страсбург председателката на
 
Тя добави, че амбициите на ЕС са високи и изрази учудване, че Лондон се стреми към по-малко - отношения по модела на ЕС с Канада или Австралия, с която Брюксел няма търговско споразумение.
 
Лондон и Брюксел ще прекарат тази година в преговори за споразумение за отношенията след Брекзит, което да влезе в сила от 1 януари догодина. Основната конфликтна точка в тези преговори е доколко ще се отклонява Великобритания от регулациите на ЕС.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase


97
Още от
Спонсорирано съдържание
Напиши коментар Коментари
54
0
 
15
 
! Отговори
Анонимен преди 4 години
А оставете го Сиднито, пак се е събудил с отвити крака и сега ни разказва сънищата си. В следващия си пост ще разправя, че е личен приятел на английската кралица. Впрочем познавам един такъв, та не знам дали не е наш Сидни.
53
0
 
10
 
! Отговори
Анонимен преди 4 години
До от сидниАав$тралияСигурен съм, че Сидни си го виждал само по телевизора - ако въобще имаш телевизор ...
52
13
 
3
 
! Отговори
Анонимен преди 4 години
ти не се тревожи за високо квалифицираните кадри, преодоляваме изискванията доволно и пак отиваме където пожелаем. Аз дори имам и австралйски паспорт от няколко години. Живея в Сидней... Ама важното е да не пускат 406ани кат теб да шават навън, където ние квалифицираните правим по 6 цифри на година в долари, караме си автоматика доволно до екзотични места и ти пращаме поздрави на теб в поднебесната ссиггания
51
0
 
19
 
! Отговори
Анонимен преди 4 години
А няма какво да се тревожат англичаните, с тоя брекзит желаещите да живеят и работят там доста ще намалеят, а и доста чужденци, които от години са там ще напуснат.
50
1
 
32
 
! Отговори
Анонимен преди 4 години
Прити Пател... типична англичанка. :)) С тази фамилия ако не е от Мумбай, значи е от Делхи, но иначе е голям експерт по въпросите на емиграцията в Англия. Добре, че навремето е нямало такива изисквания, че иначе не знам дали и самата тя щеше да живее в Лондон.
49
0
 
10
 
! Отговори
Анонимен преди 4 години
До от сидниАав$тралияЗа нивото на английски на кандидат-студентите във Великобритания не бери грижа, няма да са такива изискванията за тях, все пак трябва да им се вземат паричките.
48
0
 
12
 
! Отговори
шлоп преди 4 години
До АнонименДори и да стане официален (което аз не вярвам), това няма да промени факта, че само с испански в САЩ ще живееш като куче, защото работодателите са англоговорящи и те ще наемат някой, с който да могат комуникират. Нали съм ги виждал латиносите там, като българите без английски във Великобритания са - по полетата, домашни помощници и т.н.
47
2
 
13
 
! Отговори
Анонимен преди 4 години
До от сидниАав$тралияЗаради такива като тебе "българин" е обидна дума в половината свят ! От това, което пишеш, си личи , че си тотален *** !
46
3
 
7
 
! Отговори
Анонимен преди 4 години
До Ха хах хах"И за къде по-точно ще ти трябва испанския в САЩ?"Скоро в конгреса и в сената ще ти трябва испански.
45
4
 
8
 
! Отговори
Анонимен преди 4 години
До шлопТи изчакай само 20 години още и испаснкия ще е официален език в САЩ. Вече даже почнаха предизборните кампании да ги водят на испански.
44
5
 
2
 
! Отговори
Анонимен преди 4 години
- СмеееехТези които берат ягоди в чужбина ще могат да си позволят билет до САЩ? Ти как ще го изкараш в БГ с 600 лв заплата. Че се писал и Смеееех - *** си
43
6
 
1
 
! Отговори
от сидниАав$тралия преди 4 години
Ако някой си бе направил труда да провери детайли щеше да напише че за нивото на англйски, необходим за пребиваване и работа, ще се изисква ИЕЛТС профишънси левел, което значи ИЕЛТС 7. Ай на печелившите честито, да гоните седем със студентчетата по залите на британски съвет. А да, и си платете рекета, щот седем ще видите през крив макарон. Който разбрал, разбрал съвета ми. Па който не, ще се явява през месец на дати и ще се набутва с 6.5Кой разбрал, разбрал. По3драви от слънчево Сидней Ав$трали
42
1
 
7
 
! Отговори
Ха хах хах преди 4 години
До АнонименИ за къде по-точно ще ти трябва испанския в САЩ? Една камара латиноамериканци там живеят като кучета с техния испански и никой не ги брои за живи, докато не научат английски.
41
1
 
10
 
! Отговори
шлоп преди 4 години
До АнонименЗа САЩ да ти трябва испански ? Тези глупости от къде са се пръкнали в главата ти? Живял съм в САЩ, факт е, че има много латиноамериканци и една част от тях не говорят английски, но 99.9 % от бизнеса (работодателите) е само англоговорящ. С испанския най-много да се гърбиш на някое поле. В Германия предполагам е същото, ако турските гастербайтери са желания за теб работодател, тогава предполагам без турски няма да минеш, ама за повечето хора това няма е така.
40
0
 
4
 
! Отговори
Анонимен преди 4 години
отидоха предателите с Тръмп да играят ама ще им го
39
2
 
1
 
! Отговори
Анонимен преди 4 години
до 35Такиви инжИнери като теб в Англия берат ягоди, за това не се хвали много :)
38
0
 
8
 
! Отговори
До34 преди 4 години
Лъжеш се при нас емигрират Руснаци, Украинци Молдовци има и Макета и други от бившите Съветски републики.И със сигурност ще стават повече.
37
3
 
7
 
! Отговори
Анонимен преди 4 години
До хххйй"много пъти пъти повече би предпочел някоя от развитите държави в континентална Европа, САЩ, Канада или Австралия."Проблема е че повечето хора говорят английски а за САЩ ти трябва испански, за германия турски а за канада и австралия китайски.
36
3
 
0
 
! Отговори
Анонимен преди 4 години
до 35Ти пък голям патрон си бил щом си се наредил до просищите и се обясняваш Бойко тиквата...
35
0
 
10
 
! Отговори
Хе-хе преди 4 години
Само в Индия знаят английски на високо ниво. Значи броят на индианците ще се увеличи. Индия е най-голямата англоговореща държава.

Спонсорирани публикации