IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Snimka Posoka Boec
BGONAIR Live

Континент на късогледството


Обратно в новината

Коментари Коментари

48

преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Американците анулираха ООН и окончателно наложиха на света правото на силата. Бог да ни е на помощ.
отговор Сигнализирай
47
евЗЕНи
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
чудесна статия, която поглежда на положението от гледна точка на глобалните му последствия. подобни статии четох и по западната преса - радвам се, че Днес успя да направи сходен смислен анализ.
отговор Сигнализирай
46
avalchev
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Nostradamos predskazva tozi konflikt. I toj ne e slu4aen razrastwa se i 6te ni pomete, kakto nas taka i celiq swqt. Eto towa e globalizaciqta na USA "razdelqj i wladej". Ni6to nowo pod slynceto, no sponete si, 4e tazi Wizantij6tina dowede Balkanite da sa pod Osmansko igo. A samata Wizantiq se samozatriwa.
отговор Сигнализирай
45

преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Сърбите са живо доказателство за оговорката за гроба, копаенето и падането в него:-)
отговор Сигнализирай
44
Алекс
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Албанците налазват, като ***, като рак и превземат всяка държава в момента, когато стана с 1 повече от местното население. Видяхме, че става, като обявяват псевдо независимост т.е. новият щат на Велика Албания. Следва Македония, След това кой знае, но със сигурност ще има още и още последствия и нито едно от тях няма да е положително. Ако не се подходи в най-скоро време към отмяна обявяването на Косово за "независима" държава, след време в учебниците по история ще пише "От Косово и подледвалите го доминоподобни събития започна третата световна война".
отговор Сигнализирай
43

преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
"Всяка страна от ЕС трябвало сама да реши дали да признае независимостта на Косово. " - за какво ни е тогава ЕС? -за какво ни е тогава международното право?
отговор Сигнализирай
42

преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Явно, че от времето на Берлинския конгрес господата в Париж, Берлин, Лондон и Виена не са променили методите си на действие. НАПРОТИВ ИМАМЕ ПРОМЯНА СЕГА СЕ ОБЕДИНЯВА ЕДИН РАЗПОКЪСАН НАРОД, А НЕ СЕ РАЗДЕЛЯ. АЛБАНЦИТЕ СКОРО ЩЕ ЗАЖИВЕЯТ В ЕДНА ДЪРЖАВА.
отговор Сигнализирай
41
Грънч
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Косово е историческа област. Според една от версиите названието на областта идва от българското кос, на косо - криво, под ъгъл, тъй като такава е формата на самата котловина. Има другата версия, според която името произлиза от славянското наименование на една птица доста разпространена там - кос (виж имена на Косово).В античността тя е заселена от дарданите. След 6-7 вeк тук започват да проникват прабългари и авари, заедно с тях и български славяни. По време на Първата българска държава областта е част от българското земилище и е населена с българи. Сръбското проникване е много по-късно - едва през 14 век, когато областта е включена в Душановото царство. За сърбите Косово е свързано с Косовската битка през 1389. По време на турското владичество сърбите заемат само в северозападните части на областта, на запад от линията Прищина - Призрен. На изток живеят българите. Свидетелство за това българско население са съвременните горани - етническа българска група, позната и като торбеши, ислямизирани в 17-18 век.Албанското проникване в областта започва след 1767, когато голяма част от християнското сърбско и българско население се изтегля заедно с австрийските войски към Дунавската монархия след ликвидирането на Печката патриаршия и Охридската архиепископия. След Нишкото въстание през 1841, което е потушено главно от албански башибузук, на мястото на избитото и прогонено българско население се заселват албанци, които за следващия един век стават преобладаващо население.Югоизточно Косово е в границите на България по време на Първата световна война (1916-1918), когато е поделено с Австро-Унгария. По време на Втората световна война Косово е част от намиращата се под италиански протекторат Албания.
отговор Сигнализирай
40
Ани
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
39, не е важно в каква посока бягат децата ни. По-важно е защо? Едно от нещата е, че сме затънали до ушите в някаква сляпа омраза, която ни пречи да мислим разумно. Защото продължаваме тъпо и упорито да живеем с миналото, сигурни, че някой ни е виновен, а останалите длъжни. Аз поздравявам за страхотната статия г-н Евлогиев. Прочетох я с удоволствие и при това не ми направи впечатление на "Работническо дело".
отговор Сигнализирай
39

преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Другарю Евлогиев,благодаря ти,че ме върна в седемдесетте години на миналия век.Докато четях статията ти имах чувството ,че това е "Работническо дело" от ония години.Тенденциозно,предубедено,едностранчиво,а на моменти и унизително или накратко-другарю,вашата стара диплома не струва пукната пара.По повод на това,че Европа загнивала от западна посока ще ти кажа следното:Когато на едно изложение в Париж в началото на 80 те години Радой Ралин разгледал всички изложени продукти възкликнал:"Абе хора това лиса плодовете на загниващия капитализъм"?От изток загниваме другарю Евлогиев,от изток,не от запад.Там отдавна са построили и живеят в това ,което ние никога няма да бъдем,защото 45 години сме карали на ръчна спирачка,а понякога дори на задна скорост.Най-прогнили са твоите приятели ,които може би са ти дали дипломата,тези,които уж мислят за Приднестровието,Южна Осетия и Абхазия,а не виждат себе си.Не виждаш ли в каква посока бягат нашите деца , другарю Евлогиев.Защо тръгват към прогнилото на запад,а не на изток другарю Евлогиев?Какво направи Сърбия като изтърва запада и отиде при Москва?Отхвърли" прогнилото "и къде отиде при мухлясалото,но без кавички.Бъди жив и здрав другарю Евлогиев.
отговор Сигнализирай