IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Неравенството в доходите между половете се дължи на житейския избор


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

13
До 10 от 8
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 1
Сега ще ти обясня какво значи общ бюджет. И двамата с мъжа ми работим, но неговата заплата е по-голяма от моята. Обаче това никога не е било повод за проблеми. В началота на месеца, когато получим заплатите си, плащат ни по електронен път и двамата си изтегляме парите от банкомата и ги занасяме вкъщи, там започва разпределението, за сметки, за бензин, за храна, за дрехи, за малки лични удоволствия... но парите ни са общи! Когато отивам да плащам сметката за ток, например, аз я плащам от общите пари, а не от моите или от неговите. Но понеже работим в различни фирми, понякога се случва единият от нас да получи заплата 1-2 дни преди другия и ако има нещо спешно за плащане, е съвсем нормално този, които е получил заплата да плати. Затова казах, че понякога плащаме от неговите пари, а понякога от моите. А, иначе и двамата сме много толерантни към желанията и хобитата на другия и ако реша, че наистина искам да си позволя накоя малка глезотиика, винаги мога да взема от общите пари, стига разбира се това да не доведе до големи сътресения в семейния бюджет. Т.е. знам горе-долу каква сума мога да си позволя да изхарча и каква не. Това е. Когато обичаш някого, немисля, че е необходимо да си правиш сметки на дребно кой колко печели и кой колко харчи. Важното е да има пари за важните неща, пък оттам нататък дали този месец сам изхарчила 30 лева повече от мъжа ми или той е харчил повече от мен не е толкова важно. Никога не сме си делели парите на мой и негови. Винаги са били нашите пари!
отговор Сигнализирай
12
Тоя дето бачка
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 1
Жените - майки са с много лоши перспективи в намирането на добра работа и изграждането на кариера. Да жените са по - нископлатени, но тяхната основна грижа в нашето общество е отглеждането на децата и мъжът никога неможе да се справи по - добре от една жена в 95% от случаите. Това е факт, в това най - добрите са жените, това е генетично заложено. Но всеки сам решава за себе си - ако жената е решила да гради кариера - нека, лошо няма, стига в някакъв момент да не се окаже всъщност че е неудовлетворена от живота и това което е постигнала не е най - важното. Най - добрия сценарий за една жена е да стане майка, млада 19 - 20 годишна, и на 22 - 23 да започне да работи - възможностите са неограничени. Лошото е че на тази възраст трудно могат да преценят и намерят правилния човек и много често се стига до развод.А за мен най - важното са децата и любовта съпътствани с много здраве и щастие. Жена ми е по цял ден с малкия и въпреки постоянните грижи - не и тежи, а повярвайте ми това не е толкова лесно колкото изглежда. Достатъчно е да прекараш само 2 часа сам с едно дете 0.5 - 2 години за да разбереш за какво става въпрос. Парите са ни общи - стоят си на едно място и всеки взема колкото му трябват. Няма значение кой колко изкарва и дали изобщо изкарва.
отговор Сигнализирай
11

преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 1
Трипъл пост : D
отговор Сигнализирай
10

преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 1
Интересно ми е какво значи "почти винагиИ и какво "общ". Имал съм 4 относително дълготрайно връзки, тъй че имам известни наблюдения върху проблема общ бюджет. Ще го резюмирам така: Партньорка/Аз - лични разходи - 250/125 лв. - Принос в "общия" бюджет - 40/60% (но в повечето месеци 70% или повече) -разходи за социален живот - 3 към 1 (разходва 3 пъти повече от мен) - спестени средства 0 за нея и някакваа сума до 200 лв. за мен (тук имам наблюдения, че партньорките ми често правят разходи, които минават за представителни, поради което регулярно олеквам в края на месеца) Положението с близките ми приятели е сходно с 5% изключения. Получавам сходна с партньора ми заплата.
отговор Сигнализирай
9

преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 1
Естествено всяко обобщение е погрешно (включително и това) :))), НО интересно ми е какво значи "общ бюджет" и какво "понякога"? Аз не съм женен, но съм имал 4 продължителни връзки и това , което ще кажа се базира само и единствено на наблюденията ми върху тях. Личните разходи на която и да е от партньорките ми НИКОГА не са били по-малко от еквивалента на 250 сегашни лева. Това е около 2 пъти повече от всичките ми лични разходи на месец (включително хобита, сред които едно скъпо). 60/40 - това е съотношението на харчените за ОБЩИТЕ сметки средства. 60% са моя принос. В най-лошия случай, но обикновено надминават 70%. Социалния живот на партньорките ми ВИНАГИ е консумирал около 3 ПЪТИ повече средства (те не се включват към личните разходи) отколкото моя социален живот. В края на всеки месец отделям някакви средства като спестявания. Сегашната ми партньорка също би трябвало да го прави, но често се налага да и заемам средства. Наблюденията върху близките ми приятели показват сходна картинка (може би с 5% изключения). Получавам сходни пари със сегашната ми партньорка.
отговор Сигнализирай
8

преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 1
Сори, че ще ти го кажа номер 5, ама явно се движиш в обкръжение на безмозъчни същества. Аз самата работа и си плащам сметките! И двамата с мъжа ми работим и семейния бюджет е общ. Така че, понякога плащаме от неговите пари, понякога от моите. Съветвам те да спреш да правиш глупави обобщения, защото ако жените в твоето обкръжение са такива, това не означава, че няма и други жени.
отговор Сигнализирай
7

преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 1
Ами като не си виждал жена да си плати сметката, значи край теб има само меркантилни , не можеш да си правиш генерални изводи за всички жени, имайки предвид само тези, които познаваш, и които явно не са стойностни хора!
отговор Сигнализирай
6

преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 1
Пълна глупост е написаното в статията- че жената се посвещавала на децата , а мъжът не. Мъжът участва в гледането на децата като работи и изкарва пари. И нещо друго - крайно време е да се въведе платен отпуск по бащинство, който да е равен на платения отпуск по майчинство, з а да може бащата да бъде до децата си! В Норвегия има 1 месец отпуск по майчинство за жените и един месец отпуск по бащинство за мъжете. В България отпускът по майчинство е невероятно дългия период от ДВЕ години и няма и един ден отпуск по бащинство, който да е платен(има НЕПЛАТЕН отпуск по бащинство, но неплатен отпуск никой няма да ползва, нали, трябва да е платен отпуска по бащинство и също да е две години)
отговор Сигнализирай
5
az
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 1
Аз не съм виждал такова чудо жена сама да си плати сметките- без значение дали говорим за сметка в заведение, или за такси ,ли за посещение на театър и кино. Мъжът се скъсва от работа, а основното задължение на жената е да гледа телевизия
отговор Сигнализирай
4

преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 1
Прав е номер 3! Това, че някакъв си мисли, че всички жени са като жена му/приятелката му това само показва колко е ограничен в действителност.
отговор Сигнализирай
Новини