IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Snimka Posoka Boec
BGONAIR Live

Конгресът прие плана "Обама", налива $747 млрд. в икономиката на САЩ


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

33

преди 15 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Америка не е това което искат да мислите от филмите. Самият факт, че Дик Чейни и Буш са CEO на фирмите които спечелиха от войната говори за фашизъм. Демокрацията е само за тия които искат да я има.
отговор Сигнализирай
32
онбашията
преди 15 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
американското знаме много ще му отива един сърп и чук по средата на тия петолъчки.
отговор Сигнализирай
31

преди 15 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Доню, доста писане без нищо съществено да кажете. Поставих два много ясни въпроса точно свързани с Вашето предложение - не получих конкретен отговор.Ако целта Ви е да пишете завоалирано така, че обикновеният човек да не схваща за какво иде реч - справяте се добре. За съжаление аз съм доста над нивото на средния човек в тази област и така и не видях и зачатък на отговор на въпроса ми.Може би (казвам може би) система базирана на основни ресурси нужни за производство би била по-подходяща от това, което имаме, но аз лично не виждам как тя би могла да бъде въведена. Засега всичко, което чувам са критики - нито Вие, нито някой друг дава решения.Поздрави на Джон Лоу и на Вас Доню! Пак ще си говорим под друга тема явно...
отговор Сигнализирай
30
Доню Донев
преди 15 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Хайде да не откриваме топлата вода - всички въпроси които паставяте няма как да бъдат нови и не са нови. Всички тези и много други неща са изследвани и теоретично, и на практика са прилагани и т.н. Ама Вие упорито не искате да четете и искате да си говорим като че ли всичко започва от нас. Е, така не става. Затова за последен път Ви предлагам - вижте като начало сайтовете, които съм посочил, после продължете още - информация бол в интернет по тези въпроси и тогава дъ говорим по същество. Ако не в този форум, друг път - аз сигурно пак ще имам повод покрай финансовата криза да се намеся в дискусии. Освен това като четете за паричните системи, обърнете внимание и на факта, че дълговата с частично покритие е най-порочна, с най тежки последици, водеща до специфично робство, хищническо унищожение на природните ресурси и заробване на хората, и то по експоненциална зависимост и в крайна сметка води до самоунищожителна катастрофа, отлагането на която става с перманентна контролирана разруха, включваща от войните до разврата и наркотиците. А колкото до R&D ми е интересно Вие имате ли пряко отношение към тях, защото аз да. Освен това и от опит, и от теория, и от историята съм убеден, че нещата стоят по друг начин, а не както са Ви заблудили финансистите. Междувпрочем по таза причина се движим към все по-малка ефективност, аз имам някои груби прийоми за оценка КПД на дадено общество и мога да ви гарантирам, че нещата и тук експоненциално се влошават. Хайде и пример - ние продължаваме да предъвкваме постиженията на националсоциалистическа Германия за 11 години - от компютрите и ракетите до совалките и стелтовете, постигнати в условията на друга парична система. Между другото първата програма на националсоциалистите е писана от авиоинженера Готфрид Федер, автор на книгата "Манифест против кабалата на лихвения процент".Но пак повтарям - попрочетете, струва си, а може и да измислите нещо, най-малкото, защото сте критично настроен...
отговор Сигнализирай
29

преди 15 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Доню, две нещица на първо четене - ограничена според потреблението парична маса задушава R&D, а освен това създава предпоставки за конфликти между различни интереси - искам да кажа ужасни и непоправими конфликти. Резултатът ще е, че бедните ще станат по-бедни, а богатите ще се редуцират като бройка, но ще се увеличи концентрацията на пари/мощ у тях.Второ, не съм сигурен чрез какви лостове държавата ще намалява наличието на пари при спад на производството - чии пари ще се вземат? За какво да дам парите си на държавата, освен ако тя не ми плати лихва? Ако ми плати лихва на пари, които ще спре от обръщение откъде ще дойде тази лихва? Кой ще покрива обществените разходи ако лихвата се вземе от платените данъци?
отговор Сигнализирай
28
Доню Донев
преди 15 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Извинен сте, макар че не заслужавате. Аз не съм изскочил след промените, а цял живот съм бил един и същ. Не осребрих миналото си, макар че можех да бъда още във ВНС и фактически съм давал, а не получамал от "демокрацията". Но това са подробности, лошото е, че вместо да ме опознаете, Вие подхождате към мене с предубеждение. Лошо за Вас, не за мен. И накрая - аз не се изтъквам, но и преди, и сега не крия кой съм и какъв съм, каквото и да ми струва това, а тук споменах тези неща в отговар на помията на 16.
отговор Сигнализирай
27
Доню Донев
преди 15 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Значи както обикновенно ще бъда откровен - не съм готов да предложа все още пълна парична схема. Най-напред, защото отдавна знам за какво става дума, но в теорията и практиките на паричните системи започнах да навлизъм сериозно през последните години, когато стана ясно, че заложеният в самата същност на паричната система от дългов тип с частично покритие срив е неизбежен. Имайте предвид, че сега усилено се работи на много места за промяна на системата. Освен това още по-големия въпрос е не да се съчини идеална система, а реална работеща с възможности за максимално безболезен преход. Това изглежда почти невероятно, защото финансовата власт е преди политическата, поне на Запад и разбирате какво сатава. Но едно нова парична структура на Китай, Япония и Корея поради спецификата на тези страни може да направи първия пробив и затова вече има доста слухове.А иначе в идеалния вариант парите трябва:1. Също да "ръждясват" - по Силвио Гезел.2. Да се емитират само от държавата в променливо количество само в зависимост от реалните стоки и услуги на реалната икономика.3. Лихвата да се замени с такса разходи за паричното обслужване.4. Съразмерност и на паричната маса, и на потреблението. Тук малък коментар - САЩ потребяват почти половината от световните природни ресурси, качеството на живота там не е най-високото като средна стойност и ако трябва и останалия свят да се развива по техните правила в тази парична система, имайки предвид населението им, трябва да си намерим от някъде още няколко планети за да задоволим само нуждите от ресурси. Изобщо експоненциалната парична система води до експоненциално фиктивно потребление.5. Ефективност - тук вече съм специалист /инженер, математик, доктор.../ и така ще се постигне баланс между новите пари и запазване нивото на потребление.Е, не - неможе така кратко да се пише по този въпрос, затова засега спирам до тук.
отговор Сигнализирай
26
niki
преди 15 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
vmesto da izlivash mozuchna diariya vzemi se zapoznai s neshtata I sus istinskata I diabolichna sushtnost na tazi inscenirana sushtnost na tazi globalna criza I vruzkata I s plana na iluminatite za nalagane na noviya svetoven red.Izpolzvai interneta ne za otpravyaneto na lichni napadki a za obrazovane I samousuvurshenstvane inak tup kat shte si ostanesh.
отговор Сигнализирай
25

преди 15 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
*робовладелски = робовладетелски
отговор Сигнализирай
24

преди 15 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Доню, не става ясно какво предлагате? За Вас кое е най-доброто?Аз съм се запознал с каквото съм решил - може би съм добре запознат с доста от цитираните от вас умове и идеи, но това не значи, че трябва да ги приема. Може би лично се познавам с Фабози и съм пил от извора така да се каже.Естествено, че при робовладелски строй е много по-лесно да процъфтява дадена парична (или каквато и да е икономическа) система - та нали работната ръка струва купа трици на ден. Както всички знаем заплащането на труда е основен елемент при формирането на себестойността - затова е некоректно да ми давате пример с какво е било точно преди гражданската.Отново питам - Вие какво предлагате Доню? Как бихте постигал растеж в икономиката, чрез бартерни сделки ли ако приемем, че парите са ограничено количество? Проблемът не е в системата - проблемът е в хората. Ако не сте запознат - бившият шеф на Мерил Линч похарчи ЕДИН МИЛИОН ДОЛАРА за да си реновира офиса - ето това е проблемът, а не системата.
отговор Сигнализирай
Новини