IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Snimka Posoka Boec
BGONAIR Live

Частните уроци - процъфтяващ бизнес в Европа


Обратно в новината

Коментари Коментари

31
Д-р Стоянов
преди 13 години
Харесвам 2 Не харесвам 0
Това "сенчесто образование" е естествена част от битието. Хиляди години е било така. Защо се приема като даденост да има равенство в качеството на образованието ?!!! Нима като съм инвестирал усилия, време и средства да завърша първокласен университет трябва да преподавам знанията и способностите си на "народни" цени за всички желаещи ?! Аристотел е преподавал на Александър Велики ! Случайно са се срещнали в парка ли? Или е било без пари ! Я, стига лицемерие, ако обичате ! Защо не ходите на почи
отговор Сигнализирай
30
Аз
преди 13 години
Харесвам 2 Не харесвам 1
Тука, гледам, яко бъка от ултралеви ***. ***, държавата е длъжна да осигурява не равен старт на всички, а равни права! ПРАВА! И тя ги осигурява. Всеки може да ходи на училище, всеки има възможност да учи в университета, ако покаже нужните знания.Равен старт няма и не може да има, защото децата са различно интелигентни, с различен социален произход и от семейства с различни финансови възможности. Другото е комунистическа утопия.
отговор Сигнализирай
29
sevtus
преди 13 години
Харесвам 4 Не харесвам 0
Държавното образование в цяла Европа и Щатите удря дъното и това се отчита от всички. Децата ходят в този кошер - съвременното училище, да прекарат време, а не да усвоят и развият познание. Качествено образование се получава в скъпите частни училища или чрез частните уроци. И това е тенденция, която ще се задълбочава. Не изоставащите деца ходят на частни уроци, а онези родители, които разполагат със средства и искат децата им да натрупат преднина ги пращат на частни уроци.
отговор Сигнализирай
28
psn
преди 13 години
Харесвам 2 Не харесвам 1
Равният старт за всички са държавните училища. Който има желание и възможност, нека се усъвършенства. Истината е, че от частни уроци се възползват най-вече децата, които не успяват да усвоят в пълна степен материала в училище. Няма как 25 деца в клас в еднаква степен да разберът обясненията на учителя. А системата е такава, че дори определените часове за консултация с учителите в рамките на училището, са крайно недостатъчни.
отговор Сигнализирай
27
паТриоТ
преди 13 години
Харесвам 6 Не харесвам 0
прайте си сметката до какво ниво ни води американския начин на живот ... *** недоносени !!!!!!!!!!
отговор Сигнализирай
26
sevtus
преди 13 години
Харесвам 4 Не харесвам 0
И нещо друго понеже виждам, че атакувате социалистическите идеи. Имам чувството, че за Вас завовеванията на съвременността са се случили от само себе си като, че са някаква даденост. Само ще кажа, че хуманизирането на капитастическата система се случи именно благодарение на радикализма на левите учения анархизъм, комунизъм, социализъм. Страхът от тях накара буржоазията да развърже кесията. Може да направите справка, за да видите какво е състоянието хората на наемния труд през първата половина на 19 век, после през 20 век и как нещата се променят драстично в Зап. Европа след Втората световна война, когато цялата система се преустройва радикално именно тогава се случва това, което се нарича благосъстояние на средната класа. И всичко това именно под натиска на левите.
отговор Сигнализирай
25
sevtus
преди 13 години
Харесвам 5 Не харесвам 0
Казваш, че който иска ще учи, който не цени няма да учи. Но забравяш нещо много важно! Преди човек да стигне до момента, в който съзнателно да разбира силата на познанието, той е все още дете. Не може да очакваш от 9-годишно дете само да стигне до извода за важността на образованието. И тук е ролята на средата семейство, квартал, общество. Да се родиш в среда, в която властва отчаянието, бедността, мизерията, да няма кой да те заведе на театър или да ти подари книга зо рожден ден...хайде кажете ми каква е вероятността такъв човек да има особено голям шанс да развие потенциала, който природата е дзаложила в него. Успешните хора, родени и израснали в такива условия ще са в границите на пренебрижимия минимум едвда ли ще надхвърлят 1-2%.
отговор Сигнализирай
24
Анонимен
преди 13 години
Харесвам 4 Не харесвам 1
Петкова, животът е много повече от партия бридж, защото залогът е много по-голям самият човешки живот. Едно хуманно общество не може да си позволи лукса да разчита на случайното раздаване на картите, а ще намери механизъм, чрез който да планира достатъчно добре условията, в които всички да имат равен старт в живота. Питаш как ще се постигне аз ти каздвам, че това е предизвикателството, което стои пред човечеството! Ако преди векове, предизвикателството пред човек е било да се излезе от природната зависимост и да изгради алтернативна среда и сега става ясно, че това е възможно, то в бъдеще, предизвикателството пред хората ще бъде да намерят начин да разпредели ресурсите по един справедлив и достоен за хората начин. А ако наистина държите да правите аналогии с игри, мога да Ви препоръчам истинския спорт в него хората са поставени в равни начални условия. Да сте виждали на състезание по 100 метра гладко бягане някой от бегачите да е поставен на 20 метра пред останалите на старта? Всички са поставени на една линия и едва след първия изстрел състезателите се разделят според възможностите си! Ха, сега си представете как някой от състезателите е поставен пред останалите и след края на състезанието същият размаха назидателно пръст с думите, че са имали своя шанс, но са го пропилели! Обществното на бъдещето е това, което ще направи възможно всички да имат равен старт.
отговор Сигнализирай
23
келеша
преди 13 години
Харесвам 4 Не харесвам 0
и кво като осигурява образование.. сигурно си поредния промит мозък, който си въобразява колко били равни всички пред това да се реализират! Толкова ли не виждате кво става?!
отговор Сигнализирай
22
келеша
преди 13 години
Харесвам 3 Не харесвам 0
ДО ПЕТКОВА,СВЕТОВНАТА КАПИТАЛИСТИЧЕСКА *** В МОМЕНТА СЪЩО СЕ РАЗПАДА! ТЯ СЪЩО НЕ ПОЧИВА НА НИЩО РЕАЛНО!
отговор Сигнализирай