IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Snimka Posoka Boec
BGONAIR Live

Руска преса: България рязко намалява вноса на газ


Обратно в новината

Коментари Коментари

129
Калин
преди 13 години
Харесвам 5 Не харесвам 2
тоя филм си го пробутвай .. на вечеринката .. на позитано, караваните .. и самоцелно изградените къшя насред постинята не са урбанизирани територии.. на цели градове разположени около шистови находища ..на тях що не им се пали водата от чешмите :) и пак били сте там та знаете . откъде и как се снабдяват с вода местните ***.. щото там са такива тези старчоци къде ги показват с мнение за протести .. нямат нищо общо със селището .. до находището а *** нищо :) общото е, че са членове на бесепе!
отговор Сигнализирай
128
до 124
преди 13 години
Харесвам 4 Не харесвам 4
Ти лично корифеъо на шистовия газ къде си виждал добив на такъв?Ясно,публикуваш брошурката за служебно ползване от Позитано.Кой *** я е писал-дилемата шистов газ или земеделие е нонсенс,тъпизъм.Питам -ако ГАЗПРОМкупи Шеврон какво ще приказвате?Ако руснаците се принудяр и те да търсят шистов газ какво ще плямпате?Технологията на Шеврон не е на ниво Запорожец и телевизор Темп,ако не ти е ясно.И правилнои отбелязва форумец-май боли за комисионните от Газпром,че и бой ще има.Лошо другари,лошо..
отговор Сигнализирай
127
?
преди 13 години
Харесвам 1 Не харесвам 0
какъв промишлен добив те гони....Браун газа може да има страшно много приложения и не е нужно да го добиваш
отговор Сигнализирай
126
Анонимен
преди 13 години
Харесвам 4 Не харесвам 2
не след дълго т.траиков ще го съдят за углавно престъпление срещу държавата с неговия шистов евреиски добив.
отговор Сигнализирай
125
Патриот
преди 13 години
Харесвам 5 Не харесвам 2
Експлоатацията на шистовия газ изисква огромно влагане на ценните водни ресурси. За производството на газ в един кладенец се употребяват 19 милиона литра вода (от която 40% изтича обратно в кладенеца). Още по-проблемно е това, че в един кладенец се влагат 82 тона химикали от различно естество за намаляване на корозията и с антибактериална цел. Това поставя сериозен риск за дългосрочно замърсяване на подземните води, при това в райони близки до големите градове. В някои случаи питейната вода се замърсява с метан до такава степен, че може да се запали (виж видео клип на youtube/watch?v=wwogQWLEqW8)
отговор Сигнализирай
124
?
преди 13 години
Харесвам 3 Не харесвам 1
Калинили си много *** или се правиш...тук става въпрос да се добива ли шистов газ в България а не кой го прави дали ще е газпром или шеврон аз съм против добиването на шистов газ в Българиякато толкова искат независима енегрия да развиват браун газа защо не го правят?
отговор Сигнализирай
123
Калин
преди 13 години
Харесвам 5 Не харесвам 1
Метана не е страничен продукт .. грамотнико .. !
отговор Сигнализирай
122
Калин
преди 13 години
Харесвам 4 Не харесвам 1
ЕВропейски държави .. и организации .. дори Гъспром любимия ви проучава шистови находища .. *** си лаете както си знаете :)
отговор Сигнализирай
121
Патриот
преди 13 години
Харесвам 3 Не харесвам 4
Метана е страничен продукт от добива на шистов газ *** ,гледай внимателно!
отговор Сигнализирай
120
Шистов гъз
преди 13 години
Харесвам 9 Не харесвам 1
Аз просто ще цитирам комента на 80. просто и ясно го е казал човекаДо всички: червени, сини, зелени и т.н. Никой не иска да е зависим от чужди ресурси, ама това е живота, едните имат другите нямат. А истината за шистовия газ е че за да го изкарат трябват мн. пари. Верно технология има, но тя е толкова скъпа и кошмарна за природата че нито един норм. човек няма да го позволи. Но имайки в предвид че Бг е държава на абсурда, нищо чудно да ни накарат да повярваме че шистовия газ ще бъде по-евтин от обикновения и че природата, почвата и водата няма да пострадат:) Това е яка далавера само за нашите "приятели" американците. Както се вижда в момента американците не пискат много за това че нефта е с високи цени. Но това се прави с цел алтернативните източници да станат рентабилни(шистов газ, вятърни генератори и мн.други"вятърни" проекти). След като това стане и американците стъпят със всичките си фирми в Бг вече няма да има мърдане. Ще кажат: ето ви алтернативна енергия, зелена енергия и т.н. купувайте. А това че ни чака изненада с цените в бъдеще и унищожената природа и подпочвени води ще си премълчат. И както знаем веднъж вкарали пари в която и да е държава американците ще поискат да си ги върнат. А познайте какво ще ни се случи ако решим да се откажем? Или някоя бактерия ще ни пуснат, или гражданска войничка ще ни спретнат, или терористи ще се появят в Бг. Така че преди да си продадат гъзовете за зелено нашите политици трябва да помислят: трябва ли ни наш шистов газ добиван от американски и др. компании в 2 пъти по скъп от обикновенния? И трябва ли ни отровени и унищожени природа, почва, вода и др. екологически последствия. Да напомня че Франция със закон забрани добива на шистов газ. И не само тя го е забранила...Така че тук не става дума за червени и сини а за нац. интереси!
отговор Сигнализирай
Новини