IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Snimka Posoka Boec
BGONAIR Live

В 1 курс – доволни, в четвърти – не толкова


Обратно в новината

Коментари Коментари

29

преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 1
Nqma uchiteli v taq dyrjava!!Az sym uchenichka.Vseki den uchitelite se karat za gluposti i taka minava polovinata chas.Dobre iskat povishenie na zaplatite ami hora zashto da im gi povishavat be??? Edin den uchitelkata mi po matematika (nqma da spomenavam imena) kaza : "Men ne me interesuva.Kakvoto ste nauchili nauchili." Tova li trqbva da kaje edna uchitelka pred uchenicite si?? Bqh na gosti v druga dyrjava i tam vsichki deca sa redovni.Znaete li zashto? Zashtoto ima red v dyrjavata ima uchiteli koito naistina sa s uma si.I tam ne hodqt na sila prosto im e jkef da hodqt :) Spored men i tuk trqbva da e taka samo che koga shte stane tova???
отговор Сигнализирай
28

преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 1
Освен това C++ програмирането след оная боза наречена .Net development е все още най - търсеното. Не се залъгвайте, че Java-та е търсена!
отговор Сигнализирай
27

преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 1
Лелеее ахахах чета ти поста и чак сълзи ми бликат от смях. Тази твоя учителка можеш само да й благодариш за това че ти е дала проекта да бъде направен на Eclypse под Fedora. Българското образование не става за нищо!!! Няма база, няма преподаватели, нищо няма!
отговор Сигнализирай
26

преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 1
От пет години си работя по специалността!Не съм имал нужда нито от познанията си по Висша математика,нито от "програмиране на Паскал"!Лятото се срещнах с един колега от Германия,който сега ще завършва!И го попитах какво програмиране учат,като чу,че тук сме учили "Паскал",щеше да падне от смях!Направо ме попита "човече вие в кой век живеете"!?
отговор Сигнализирай
25
Nadya
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 1
Аз учих задочно, и вече имах зад гърба си административен опит, което в голяма степен ми помогна. Ако чаках на всичко да ме научат преподавателите, тежко ми. Струва ми се, че самата вътрешна логика на система на обучението куцаше. Просто някои от дисциплините не се учеха последователно в годините, да не говорим, че никой от преподавателите не желае да научи студентите да мислят критично, да търсят няколко начина за решаване на един проблем. Идват, измрънкват си теорията, дето сигурно са си я написали още като са станали асистенти, и това в добрия случай. Имаше и такива, които при график от 8.00 ч. до 18.00 ч. влизаше от 11.00 до 12.00, за да ни подиграе колко сме неуки и да ни каже да четем от учебника, щото това не можело да се предаде в лекция. Така че не студентите са виновни, че след завършване нямат практически знания и трудно навлизат с висок старт в професията, дори и да е по специалността им. Цялата философия на преподаването във висшето образование трябва да се смени кардинално. Не става въпрос за тотално отричане на старите учебници, защото има фундаментални дисциплини, които са се наложили във времето. Трябва обаче да се въведат нови методики за усвояване - непрекъсната проверка чрез тестове, и много практически упражнения - да се симулира реална работна обстановка, в която студентът да решава въпроси от материята сам. Иначе ще продължава абсурда, наблюдаван в момента - дипломиран специалист започва работа и едва там, на място, започва да учи практическите аспекти на своята специалност.
отговор Сигнализирай
24
Pitagor
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 1
Има мързели и *** с дипломи, има и без дипломи.Ако обаче не си мързелив и , висшето образование,със всичките си минуси е един плюс, и то не заради дипломата,а заради социалният опит, който само там можеш да получиш.Дори да бъде само негативен.Разбира се, ако учиш за ди си намериш работа,а не за да работиш за себе си, сам се прецакваш, като даваштолкова години от живота си, само за да станеш наемен слуга.Наемен слуга можеш да бъдеш и без диплома,а ако искаш да си скъпо платен наемен слуга,язък че живееш в 21 век...
отговор Сигнализирай
23
Инженер
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 1
Аз също в момента уча магистратура и слушам лафовете за висшата математика и физиката. Мързелите само се оплакват и все даскалите им виновни. Накарай ги да разложат някоя хармонична в ред на Фурие и ще се чудят кво е тва и има ли почва у нас. Скоро наистина май ще внасяме инженери от вън, от повечето наши нищо не става. Само взимат дипломи и бягат да мият чинии на вън или са бармани в БГ. Миналата година нашия випуск се дипломирахме 10 човека инженери, като започнахме 1-ви курс 60 бр. Като помисли, че от 10 човека, 5 са си платили, 2 са се дипломирали, защото ги съжаляват, то остана че само 3 са горе-долу що годе. Ем кво да говорим повече. п.с. Не ме питайте аз от кои съм ;)
отговор Сигнализирай
22

преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 1
Просто днешните студенти ги мързи да учат и после да работят... това е истината. Моите студенти все по-често идват при мен с молба да им заверя или да им пиша 3 само и само да преминат без поправки, че да са свободни през лятото. /0% от студентите следват каквото и да е, каквото ги приемат, за да имат диплома по нещо си, без значение дали им енитересно, дали ги влече, дали изпитват нужда да се реализират в съответната област. Естествено не научават нищо, но с дипломката имат самочувствие да мият чиниите на запад! Жал ми е, но какво да се прави - оразованието не се налива с фуния.
отговор Сигнализирай
21
Анкетьор
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 1
Значи сестра ми въвеждаше анкетите за това проучване по 20ст. на анкета и аз и помагаш,въвела е някъде към 450 анкети ,а общо са над 10 000,но тя ми каза,чепри въвеждането нейното впечатление е далеч по-различно от изнесените резултати.Надали се е случила на еднотипни попълвачи,тя бяха от различни градове и учебни заведения.Така,че това пак е прах в очите на хората.ДО КОГА ЩЕ РАЕМ ТАЗ ЛЪЖА В ТАЗИ БЪЛГАРИЯ !!!!!!!!!!
отговор Сигнализирай
20

преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 1
Детелинче, ръсиш глупости. Аз живея в друга англоговоряща страна и няма да издам лингвистични тайни, че основата съм научил в Бг. Има си учебници и пособия за подготовка за тестовете тоефл и мичиган. Допълнително в университета трябваше да взема допълнителни курсове по писмен английски - изпита е да пишеш есета с определена големина за ограничено време. Имаш право определен брой грешки - каквито и да са на изречение за да вземеш изпита. Едното есе например беше да опиша термометъра и как работи. По време на семестъра съм писал задания по около 40-50 страници със задължително ползване на най-малко 5 книги.Така, че твоя кръчмарски английски май не фърфи.
отговор Сигнализирай
Новини