IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Snimka Posoka Boec
BGONAIR Live

Мажем отровен маргарин


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

45

преди 15 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Отдавна не бях чел толкова глупости на едно място! Опитваш се да поднесеш информацията, както дялвола чете евангелието!!!"Първо, жестокото загряване и последваща обработка на олиото разрушава всички витамини и минерали, променя състава на протеините." Витамините в маргарина се добавят в последствие, това сам си го сдпоменал по горе. Кои минерали по точно се разлагат?! Колко протеини се съдържат в маслото, и които според теб променят структурата си, което е 100% мазнини?!Второ - "липсата на тези мастни киселини: "допринася за нервни заболявания, сърдечни заболявания, артеросклероза, кожни заболявания...артрит и рак" Няма спор по това твърдение, но забележи,1 става дума за липсата им!!!! Какъв е проблемът тези така полезни киселини да се приемат по друг начин?! Чрез консумация на салатен зехтин примерно?! Това че споряд някого си ги няма в маргарина не го прави вреден, иначе вредни щяха да са изварата, обезмасленото мляко, пилешкото без кожа...и там също не се съдържат подобни масти киселини!Третото няма даго коментирам, защото е пълна безмислица....чуждите обекти, тялото се стреми обикновено да изхвърли, а "полезните", според него да трупа....И накрая, най голямата глупост...за никела !!!Няма да ти обяснявам принципите на катализата, само ще ти обърна внимание на един факт! Според твоите писания 10% и т.н ... за 1 тон маргарин се използват 50 кг. никел! Котировката на борсите от юли 2006 е 29 000 $ за тон никел, и то необработен. При тази цена излиза че в производството на тон маргарин се влага никел за 1450 $, или 1,45$ за производството на 1 килограм. Е колко трябва да струва една кутия при това положение?!?!?! Явно има нещо неверно, аз обаче не намирам грешка в моите сметки...провери си твоите!!! :)))))))))
отговор Сигнализирай
44
stone
преди 15 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Не си мислете, че ако купите нещо вносно то е с гарантирано по- високо качество. Всичко, което се внася в България например от Франция или Германия не е с качеството ,с което се предлага в тези страни а с такова, че да отговаря на по- ниските цени,които искат нашите вносители. За сметка на това пък цената към крайния клиент е и по висока.
отговор Сигнализирай
43
Информация
преди 15 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Дълго е, но си струва да се прочете:" Първо, олиото или другата използвана зеленчукова мазнина е течна. За да се превърне в твърда маса продукта се загрява до много висока температура под налягане. След това се вкарва водород (hydrogen) в сместа при наличието на никел /и алуминий, като катализатори. Водородните молекули се свързват с въглеродните и ТАДАМ! вече имаме твърда маслена маса наречена маргарин...Или по скоро ако тъмната, лошо миришеща маслена смес е това което наричаме маргарин. За да се стигне до маргарина, който познаваме се преминава през процес на избелване (много подобен на избелването на прането), оцветяване, прибавяне на консерванти, парфюмиране и понякога добавяне на витамини. Така вече имаме познатия продукт който мажем на филийки на децата. Какъв е проблема? Всъщност има четири главни проблема. Първо, жестокото загряване и последваща обработка на олиото разрушава всички витамини и минерали, променя състава на протеините. Второ, жизненоважните мастни киселини (Essential Fatty Acids)са променени а понякога дори превърнати в антагонистични съставки, т.е. вместо полезни са станали вредни. Д-р Hugh Sinclair, завеждащ лабораторията за хранене на човека в Университета Оксфорд, е открил че липсата на тези мастни киселини: "допринася за нервни заболявания, сърдечни заболявания, артеросклероза, кожни заболявания...артрит и рак" (Drug Trade News). Трето, получената субстанция е неразпозната от тялото, следователно се третира като чужд обект и количеството което не се изхвърли се отделя в мастните клетки. Единствения ефект от тази мазнина, настрана от лошото здраве, е увеличаването на мастната маса. Четвъртият, според мен най-голям проблем, е наличието на никел в процеса на проиводството. За съжаление, никела остава в маргарина. Според авторите на учебника "Индустриална Химия:" "никела не може да бъде филтруван изцяло, независимо от използвания метод...Процедурата е да се впръска раздробен на много малки частици никел...никела се използва от 0.5 до 1процента." Още по-лош е факта, че най-разпространения (евтин) метод е да се използва равна смес от никел и алуминий, при която обаче за да има ефект, използваното количеството се увеличава от един до десет процента от теглото на продукта. Най-добре е обяснено влиянието на никела върху човешкото тяло от д-р Henry A Schroeder: "Този елемент дори и в минимални дози е канцерогенен. Още повече, че метали неприсъщи за човешкото тяло, като никела, са изследвани като причинители на артеросклерозата... Един метал може да замести друг и да го измести от биологичната система, така че има голяма вероятност никела да се състезава с друг, всъщност жиззненоважен, метал от ензимната система на тялото и да допринася за недостатъчност на витамин B6..." (Журнал на хроничните болести). Следват разбира се по-малките проблеми с добавените оцветители, подобрители, консерванти и други химикали."
отговор Сигнализирай
42

преди 15 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
А, забравих може месцето и да е попрестоялно 20-тина и повече годинки, още по-добре, да не е ясно изобщо от къде е изхвърлено...
отговор Сигнализирай
41

преди 15 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
А какво изобщо да ядеме? Олио от Украйна, месо с дигогсин, пилешко с незнам какво беше, мухлясъл хляб или сирене от сухо мляко, лакирани се нещо, дето не се измива ябълки, лютеница с тиква, набухватели, емулгатори и какво още трябва да изядеме, за да изчезнем по-бързо?
отговор Сигнализирай
40

преди 15 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Държавата има право да контролира стоките дали са опасни/вредни за човешкото здраве. Дали е качествена или некачествена стоката това го контролира потребителя като купува или не купува. От друга страна за толкова пари петел толкова пее. Лошото е, че дори да е скъпа дадената стока то това не я прави качествена.
отговор Сигнализирай
39

преди 15 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Много експерти се навъдиха по палмовото масло и по маргарините и само глупости ръсат.1. Палмовото масло е течна мазнина, защото съдържа висок процент ненаситени киселини. При ПРОДЪЛЖИТЕЛНО / МНОГОКРАТНО пържене ненаситените киселини се окисляват и се получават вредни вещества. Това важи за ВСИЧКИ течни мазнини - слънчоглед, рапица, зехтин, царевица и т.н.2. При хидрогениране на течна мазнина ненаситените мастни киселини се превръщат в наситени и се получава твърда мазнина - маргарин.3. Твърдите мазнини се използват за пържене, защото процента ненаситени киселини е много нисък и при ПРОДЪЛЖИТЕЛНА / МНОГОКРАТНА употреба са по-безвредни.4. Трябва да се прави разлика между трапезна и пърилна мазнина.- Течната мазнина е полезна за ядене и вредна при пържене;- Твърдата мазнина е вредна за ядене, но по-безвредна от течната при пържене.За нормален човек хидрогенираното палмово масло (маргарин) е малко по-вреден от свинската мас. За хора с проблемни артерии е гадното, защото те се лишават от свинско и масло, а без да знаят нагъват "палмово" с мляко и сирене.
отговор Сигнализирай
38

преди 15 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Не ви ли прави впечатление, че откакто се заговори за качеството на храните стана ясно, че: ПЪРВО - нямаме служби, които да контролират качеството (или нямат с какво); Ами как се е извършвал контрола досега? Познайте! ВТОРО: нямаме закони, които да контролират качеството на харните които ядем, но я идете в РИОКОЗ да си извадите някакъв документ и ще видите за каква идиотска бюрокрация става въпрос. Ето така си защитават работните места. И ядат хубави продукти и то без пари (носят им ги за проверки, не е ясно какви), знам го със сигурност. С една дума - на никого в тази държава не му пука каква отрова ядем, дали ще сме здрави или изобщо живи, може би просто се опитват да ни изтребят...
отговор Сигнализирай
37
Шарланджия
преди 15 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Много компетенто се изказваш кое е канцерогенно и кое не, все пак не разбрах, нито от твоя пост, нито от изказването на този лапач Кърлев,кое е вредното в крайна сметка?! Маргарин или палмово масло?! И кой аджеба е изследвал и доказал че тези продукти са канцерогенни???!! Порових из нета, колкото статии намерих за вредата от палмовото масло, поне още толкова има и за ползата от него.... Аман от поръчкови изказвания!!!! Тези малоу-мници, вместо да защитатават реално правата ни на потребители, се изтрепаха да изпълняват поръчките на един или друг търговец или вносител. Сега са се захванали с палмовото масло, утре сигурно и зехтина и царевичното оли4о ще подкарат, като им плати досатъчно някой производител на олио....Що не вземат да обяснят, как по сред зима цената на олиото падна с 50%, или по скоро, как се беше вдигнала до небето за няколко месеца, и кой спечели от това?!
отговор Сигнализирай
36

преди 15 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
писна ми вече като започна да чета такива неща и се питам има ли държава има ли органи който да контролират всичката тая помия или само си седят зад бюрата на държавна заплата след като не работят да ги закриват.Не правите ли сметка че децата в градините закусват масло ,а пък и чужденците като разберат какво се яде в нашата страна чакайте за по голям прираст на туристи
отговор Сигнализирай
Новини