Надви Уест Хям с 4:1 у дома
19 окт 2024 21:23, Инна Ангелова
2
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Тотнъм спечели срещу Тест Хямс убедителното с 4:1 в осмия кръг на английската Висша лига в едно от лондонските дербита.

Мачът започна по-добре за "чуковете", които откриха резултата в 18-ата минута чрез нападателя си Мохамед Кудус. Тотнъм изравни двадесетина минути по-късно, като точен бе Деян Кулушевски, който се възползва от асистенция на Джеймс Мадисън.

Така завърши и първото полувреме. През второто полувреме имаше непрестанни атаки към вратата на гостите. Така Ив Бисума даде аванс на "шпорите" в 52-рата минута, а само три по-късно Жан-Клер Тодибо от Уест Хям си вкара автогол. Точно на час игра капитанът на Тотнъм Хюн-мин Сон вкара хубаво четвърто попадение след самостоятелен пробив отляво.

В последните минута на мача бе изгонен голмайсторът на "чуковете" Кудус заради неспортсменско поведение, като червеният картон му бе вдигнат след преглед на ситуацията със системата за видео повторения в помощ на съдиите ВАР.

С трите точки Тотнъм се изкачи на шесто място в класирането, а Уест Хям потъна до 14-а позиция заради получените много голове.