Григор Димитров с победа на старта на "Уимбълдън"

Той постигна трисетова победа над сърбина Душан Лайович
Обновена: 1 юли 2024 15:08 | 1 юли 2024 15:08, Елка Василева
12
Снимка: архив, БГНЕС

Григор Димитров започна с трисетова победа участието си на най-престижния тенис турнир на трева в света "Уимбълдън".

В среща от първия кръг поставеният под номер 10 в схемата българин се наложи с 6:3, 6:4, 7:5 над сърбина Душан Лайович след час и 46 минути игра.

Димитров, който през миналата година достигна до четвъртия кръг на турнира в Лондон, нямаше особено затруднения в мача, като това важеше с пълна сила за първите два сета. В тях първата ракета на България започна с преднина съответно от 3:0 и 2:0 гейма и не позволи на 34-годишния Лайович да се надява на какъвто и да е обрат.

Известни проблеми 33-годишният Димитров имаше чак в третия сет на мача, в който Лайович записа първия си пробив и успя да поведе с 4:1 гейма. Това обаче не смути полуфиналиста в турнира от 2014 година и той изравни при 4:4, а след това направи и нов пробив за 6:5, който му подпечата спечелването на мача.

Във втория кръг Григор Димитров ще играе с победителя от мача между китаеца Цзюнчън Шан и чилиеца Кристиан Гарин.