Джокович иска да участва и на Олимпиадата през 2028 г.

На 37 г. той е най-възрастният победител в олимпийския турнир по тенис
5 авг 2024 09:19, Елка Василева
17

Сръбският тенисист Новак Джокович, който спечели олимпийската титла в тениса на сингъл мъже в Париж, иска да участва и на следващата Олимпиада през 2028 г. в Лос Анджелис.

Джокович победи испанеца Карлос Алкарас на финала на олимпийския турнир по тенис със 7:6(3), 7:6(2). 37-годишният спортист стана най-възрастният победител в олимпийския турнир по тенис.

"Все още искам да отида в Лос Анджелис. Обичам да представям страната си на Олимпиадата и Купа Дейвис. Честно казано, не знам какво ще се случи в бъдеще, искам да се насладя на настоящия момент", каза Джокович", цитиран от Франс прес.

Джокович е и бронзов олимпийски медалист от Пекин 2008 и носител на Купа "Дейвис" (2010).

3

Велик сърбин! Велик спортист! Велик човек! Не като ДриЖуто.
12
5

7

Обективен преди 1 месец
Не знам, Алкарас го разглоби на Уимбълдън. Снощи испанчето беше изтощено, все пак спечели последните две титли от ГШ. Все пак е едва на 21 и тепърва ще става по-добър. Определено е по-добър от Джокович и Надал на 21 и има всички шансове да ги задмине. Федерер е специален случай, той е отвъд статистика и завинаги ще бъде номер едно в тенис историята.
11
1

4

Невероятен мач, браво Джокер! Испанското момче зверски го затрудни, но края е ясен - Джокович е топ тенисиста на всички времена! А АлкаТрас, бъдещето е пред него. Удивителен играч!

15

Просто знае, че ако се добре до нова олимпиада, ще има шанс за още един медал. Това вече за престиж и история, не за пачки.
8
0

14

Бау преди 1 месец
Не е за пачки, коментар 5! Натрупал е толкова от тенис, че премията за олимпийската титла е прашинка! Виж колко е натрупал Гришо от тенис и колко щеше да получи, ако вземе медал от олимпиадата - няма и процент от това, което има! А Джокович има много повече, че да се блазни от пари за олимпийски медал. Но, сигурно е едно - Джокович направи олимпийския медал ценен за тениса, което до сега не бе така и по ценни бяха титлите от Големия шлем! Кой цени медал от футбола на олимпиада, като от световно?