Много битка, малко футбол: България и Люксембург се занулиха

Над 15 000 видяха слаб мач на националите
Обновена: 12 окт 2024 21:00 | 12 окт 2024 20:55, Александър Попов
100

България и Люксембург завършиха 0:0 пред 15 000 зрители на стадион "Христо Ботев" в Пловдив. Зрителите видяха слаб мач с много битка, много жълти картони и малко футбол.

"Лъвовете" имаха много сериозна подкрепа от трибуните, но това не им помогна да пробият отбраната на съперника. Играчите на Илиан Илиев имаха игрово предимство през почти целия двубой, но бяха безидейни в атака и не успяха да създадат чисти положения пред противниковата врата.

Най-добрата ситуация пред България се откри в средата на първата част, когато вратарят на Люксембург допусна грешка и подари топката на Филип Кръстев, но ударът на българския халф бе избит малко преди голлинията.

След почивката действията на терена бяха много хаотични и България така и не успя да натисне категорично своя опонент, макар че Илиан Илиев направи няколко промени в опит да освежи атаката. Гостите от своя страна имаха добър шанс да изненадат българския тим от статично положение, но в крайна сметка така и не се стигна до голове.

С равенството България събра 5 точки и временно излезе начело в групата преди двубоя на Беларус и Северна Ирландия.

100
28
0

3

Анонимен преди 1 ден
а бе какъв футбол, важното е, че е направена рекламата на бет-смотаняците. От всеки кадър.... жалко за хората, които ги "спонсорират".
27
0

3

Русия преди 1 ден
Ромзу обеще, че след 2 години да сме видели ко ще става.
26
0

16

НЯКОЙ преди 1 ден
Не всеки може да направи равен с Люксембург.

5

паркиране на грозния Чавдар и глуха защита цял мач домакин срещу Люксембург..,.
23
0

11

Чорбаръ преди 1 ден
Сега наясно ли сте,че отиваме в Северна Ирландия за равен а ще загубим.С Тиа мифки това е максимума.
22
0

9

Ами ние не произвеждаме класни футболисти. Школите не работят. В редките случаи когато бг футболист го купи някой отбор от топ първенство там набързо го разкриват. Примерно Неделев в Майнц, Десподов в Каляри и Антов не помня в кой отбор от Италия. Реално погледнато нямаме никакви футболисти наистина чак пък толкова да няма таланти. .
21
0

14

Буа ха ха преди 1 ден
Погледах малко от второто полувреме, изнервих се и си пуснах филм. Няма смисъл човек да ги гледа. Не казвам, че трябва да се очакват да правят чудеса. Ама да побеждават поне от отборите от чергата си.А от нашата черга са точно Люксембург и Сан Марино. Всичко друго, дори и Косове е в пъти над нас.
20
0

5

Този път играха без желание. Последните 10 минути се сетиха,но вече за кога.
19
1

7

Тоз смотоняк Илю преди 1 ден
Що не пусна Ахмедов от Спартак Варна? Един гол щеше да шибне!
18
0

12

Спартак Варна преди 1 ден
Така сме бацета, ние сме Варна! Илиян Илиев -Хикса и Иван Цветанов-Трите хикса! Голяма работа сме, да знаете!
17
0

14

Истината е, че Люксембург с времето си вдигнаха нивото, а ние нищо не надградихме. Преди 15 години винаги ги побеждахме, защото те играеха съвсем аматьорски.
16
0

14

С тия мърди толкова,издържах двайсет минути да гледам!
15
0

22

Барселона преди 1 ден
Срам.....Срам...Срам...едно време тези сервитьри...готвачи...електроженисти ги биехме най малко с три,,,четири гола....дочакахме да се мъчим за нула на нула..СРАМ...
14
0

18

Всичко идва от БФС. Без план за бъдещето,черно тото и едни осемдесет милиона бюджет!!
13
0

16

Каква преди 1 ден
Беше тая картофена нива?Пак ли жегите са виновни?Или кражбите?