Сестри Стоеви биха американки, отиват на четвъртфинал в Париж

Българките победиха Ани Сюй и Кери Сюй
30 юли 2024 11:24, Красимир Ангелов
12

Сестрите Габриела и Стефани Стоеви се класираха за четвъртфиналите на олимпийския турнир по бадминтон в Париж.

Това стана факт след победа на българките над американките Ани Сюй и Кери Сюй с 21:18, 21:12 за 38 минути игра.

До този момент сестри Стоеви имаха победа и загуба в групата и днес им трябваше задължителна победа.

Българките доминираха през целия двубой. Те поведоха с 10:5 и с 19:15 по пътя си към успеха в първия гейм. Във втората част националките отново взеха ранен аванс от 10:5 и без проблеми затвориха мача.

Така сестрите изпълниха основната си цел да преминат груповата фаза при третото си участие на олимпийски игри и направиха подарък на своята треньорка Петя Неделчева-Хранова, която днес празнува рожден ден.

Съперничките на Стефани Стоева и Габриела Стоева на четвъртфиналите ще станат ясни по-късно днес, както и крайното класиране в групата.