Григор отпадна във втория кръг на "Куинс Клъб"

Той отстъпи на американеца Себастиан Корда с 4:6, 6:3, 5:7
Обновена: 19 юни 2024 19:31 | 19 юни 2024 19:22, Анисия Иванова
8

Григор Димитров отпадна от турнира на тревна настилка в "Куинс Клъб" в Лондон от сериите АТП 500.

В среща от втория кръг българинът, който е поставен под номер 3 в схемата, отстъпи на американеца Себастиан Корда с 4:6, 6:3, 5:7 след два час и една минута игра.

Заради поражението от понеделник Димитров ще падне с едно място в световната ранглиста и вече ще бъде под номер 11, съобщи БНТ

Двубоят започна с няколко бързи гейма в полза на сервиращите, но при 3:3 Корда стигна до пет шанса за пробив, като оползотвори последния. Това му бе напълно достатъчно и за да спечели първия сет.

В началото на втория американецът имаше от три възможности за пробив при 1:1 гейма, но този път Димитров отрази брейкболите и веднага след това на свой ред пробив. До момента българинът нямаше нито една точка за спечелване на подаването на противника си, но след като поведе с 3:1 гейма успя безпроблемно да затвори втория сет.

Инициативата в началото на третия сет обаче отново премина в полето на Корда, който поведе с 2:0. Веднага обаче Димитров изравни за 2:2 и двамата отново почнаха да печелят сервис геймовете.

При 6:5 обаче българинът се пропука и след аут от форхенд даде победата на американеца.

На четвъртфиналите Корда ще играе с Ринки Хиджиката, който по-рано през деня победи италианеца Матео Арналди със 7:6(0), 7:6(7).