Гьозтепе на Мъри победи английския Лутън

Титуляр за турския отбор бе игралият в Славия Исак Соле
21 юли 2024 10:20, Петър Бойчев
5
Снимка ФК Гьозтепе

Отборът на Гьозтепе, който е воден от българския треньор Станимир Стоилов, победи с 3:2 Лутън Таун в контролна среща, играна в Словения, съобщи сайтът на турския отбор.

Новакът в елита на Турция поведе с два гола до първия половин час на срещата. Кубилай Канатзискуш и Ромуло Кардосо се разписаха в рамките на само 180 секунди, между 25-ата и 28-агта минута. Ялчън Каян също се разписа във вратата на английския отбор десет минути след почивката.

Лутън достигна до две попадения чрез Зак Нелсън в 72-ата и 89-ата минута на срещата. Титуляр за турския отбор беше бившият халф на българския Славия Исак Соле.