Министър Глушков посрещна паралимпийския шампион Ружди Ружди

Вие сте гордост за България, посочи спортният министър
5

Министърът на младежта и спорта Георги Глушков посреща на българска земя шампиона от Паралимпийските игри в Париж Ружди Ружди.

Ружди спечели титлата в тласкането на гюле като триумфира в категория F55 с голяма разлика пред своите конкуренти. В третия си опит Ружди постигна 12.40 метра, които се оказаха най-сериозното постижение за златния медал.

Заедно с Ружди пристигна и Стела Енева, която завърши четвърта в дисциплината хвърляне на диск. Тя постигна резултат от 30.59 метра в категория F57.

"Вие сте гордост за България и пример за всички нас за силна воля и непобедим дух", каза министърът на младежта и спорта на атлетите ни.

В сряда се очаква да пристигне и Християн Стоянов, който финишира четвърти в бягането на 1500 метра с време от 3:52.27 минути.