Националът Георги Минчев дебютира в Турция с два гола

Той допринесе за победата на своя Юмраниеспор с 3:0 над Чорум
13 авг 2024 13:21, Петър Бойчев
12
Снимка: Umraniyespor

Българският национал Георги Минчев започна ударно в турското първенство и още в първия си мач за Юмраниеспор отбеляза два гола при успеха с 3:0 над Чорум ФК като домакини във втора дивизия. Минчев започна като титуляр и остана на терена 89 минути в първия мач на тима си за новия сезон.

Баръш Икинджийер откри резултата в 28-ата минута за домакините от Истанбул. След почивката обаче роденият в Русе голмайстор беше в стихията си и реализира още два пъти – в 55-ата и в 86-ата минута.

Бившият нападател на Локомотив (Пловдив), Царско село и латвийския ФК Рига пристигна в Турция в първите дни на месеца, след като разтрогна по взаимно съгласие споразумението си с кипърския АЕЛ (Лимасол).