ЦСКА прекъсна негативната серия с победа над Локомотив София

"Червените" се наложиха с класическото 3:0
16 сеп 2024 22:17, Красимир Ангелов
7

Отборът на ЦСКА-София победи Локомотив София с 3:0 като гост в двубой от изтегления 12-ия кръг във футболната Първа професионална лига. „Червените“ прекъснаха серията си от четири поредни загуби и записаха едва втори успех от седемте си изиграни двубоя. Тимът се изкачи на 13-о място във временното класиране с 6 точки. С тази среща бе отбелязан и краят на наказанието на „червените“ за мачове без техните фенове.

Локомотив София остава десети в подреждането с 9 точки след 8 изиграни двубоя, но влезе в серия от четири мача без победа в Първа лига.

Попаденията за гостите отбелязаха Джонатан Линдсет в осмата минута, Матиас Фаетон в 17-ата и Годуин Коялипу в 59-ата минута. Победата бе първа за новия старши треньор на „червените“ Александър Томаш начело на отбора и първа за ЦСКА-София като гост през сезона.