Аржентина победи Канада, на финал е за Копа Америка

Меси отбеляза първия си гол на турнира
10 юли 2024 07:15, Александър Попов
2
Снимка: БГНЕС/ЕРА

Гол на Меси оформи крайното 2:0 срещу Канада и класира Аржентина на финала за Копа Америка.

Защитаващите титлата си шампиони ще се изправят срещу победителите от полуфинала между Уругвай и Колумбия в Маями на 14 юни.

15-кратните шампиони на Копа Америка показаха най-доброто си представяне в турнира пред 82 500 зрители на стадион "Метлайф" срещу Канада, която изненада мнозина, като достигна до последните четири в първото си участие на турнира.

Резултатът беше открит в 22-ата минута от нападателя на Манчестър Сити Хулиан Алварес, който замени Лаутаро Мартинес в стартовите 11.

Голът на Лео Меси падна в 51-та минута, като това беше първото му попадение на турнира. Анхел Ди Мария – друг ветеран в състава на Аржентина – също взе участие в мача, като това издание на Копа Америка е последното му участие с националната фланелка на голям форум.