Петър Мицин отпадна в сериите на 200 метра бътерфлай

Българинът се нареди 19-ти в дисциплината в Париж
Обновена: 30 юли 2024 13:24 | 30 юли 2024 13:21, Красимир Ангелов
8

Петър Мицин завърши на 19-о място на 200 метра бътерфлай на плувния олимпийски турнир в Париж.

Българският състезател спечели първата серия на дисциплината с време 1:57.03 минута, но постижението му го остави на секунда от място в полуфиналите, които затвори унгарецът Ричард Мартон с 1:56.03.

Най-бърз в сериите бе световният рекордьор и олимпийски шампион в дисциплината Крищоф Милак от Унгария с 1:53.92 минута.

Това бе втори и последен старт за Мицин на Олимпиадата в Париж. Състезателят участва и на 400 метра свободен стил, където е световен рекордьор за юноши, но с постижение от 3:49.30 минути също отпадна в сериите.