Левандовски и компания останаха с нулев актив
21 юни 2024 21:07, Александър Попов
14
Снимка: БГНЕС/ЕРА

Австрия записа първа победа на Евро 2024, след като надви Полша с 3:1 на "Олимпиащадион" в Берлин. Така Левандовски и компания остават без точка в групата си и трябва да се надяват на чудо, за да се класират напред.

В 9-ата минута Австрия заслужено излезе напред в резултата, след като натисна в началните минути. Филип Мвене проби отляво и центрира към Гернот Траунер, който бе изпуснат от Павел Давидович и с глава заби топката неспасяемо в мрежата на Шчесни.

След половин час игра Полша стигна до изравнително попадение. След центриране от корнер се стигна до разбъркване в наказателното поле и топката стигна до Ян Беднарек, който стреля, бе блокиран от голмайстора Траунер, но след карамбол Кшищоф Пьонтек добави и се разписа за 1:1.

В началото на второто полувреме полският селекционер Михал Пробиеж замени полузащитника на Лудогорец Якуб Пьотрвоски с адаша му Якуб Модер. Началният четвърт час на втората част не предостави интересни положения пред някоя от двете врати.

В 66-ата минута Австрия стигна до второ попадение. Влезлият от резервната скамейка Александер Прас пусна топката към дъгата на наказателното поле, Марко Арнаутович пропусна за Кристоф Баумгартнер, който нанесе страхотен удар и прониза Шчесни - 2:1.

В 78-ата минута Марко Арнаутович от дузпа реализира третото попадение за страната си.