Шампионите стартираха с победа на "Стамфорд Бридж"
18 авг 2024 20:40, Александър Попов
0
Снимка: БГНЕС/ЕРА

Манчестър Сити започна по убедителен начин защитата на титлата във Висшата лига, след като победи Челси с 2:0 като гост в дербито от откриващия кръг на Висшата лига.

На "Стамфорд Бридж" един срещу друг се изправиха два тима с големи амбиции за предстоящата кампания, но класата на Сити си каза думата и шампионите взеха трите точки.

Тон за успеха даде голмайсторът на "гражданите" Ерлинг Холанд, който от трудна позиция преодоля Роберт Санчес в 18-та минута за 1:0. ВАР разгледа ситуацията за евентуална ситуация на Бернардо Силва в по-ранен етап, но такава нямаше.

"Сините" опитаха да отговорят след почивката, но не успяха да реализират положенията си. В 84-та минута те бяха наказани от бившия си футболист Матео Ковачич, който проби от центъра на терена и с прецизен удар от далечно разстояния оформи крайното 2:0.

Домакините на четири пъти поискаха дузпа в своя полза, но реферът Антъни Тейлър остана безмълвен.