След дузпи Англия продължи в Евро 2024

Принц Уилям беше в публиката
6 юли 2024 21:53, Нели Христова
35

Англия победи инфарктно Швейцария след рулетката на дузпите и  се класира на полуфиналите на Евро 2024 . Селекцията на Гарет Саутгейт не блестеше на терена на стадиона „Меркур Шпил-Арена“ в Дюселдорф, но успя да излъже тази на Мурат Якин след 120 минутна драма и изпълнение на удари от бялата точка , за да стигне до последното стъпало преди битката за титлата. В редовното време и продълженията двата тима завършиха при 1:1. При рулетката на дузпите „Трите лъва“ спечели с 5:3. В грешник за „кръстоносците“ се превърна звездата на Манчестър Сити Мануел Аканджи, чийто удар от бялата точка бе спасен от Пикфорд, пишат от Gol.bg.

Като цяло двата отбора играха доста предпазливо, като през първото полувреме те не отправиха нито един точен удар по посока на някоя от съперниковите врати. След почивката се забелязала леко активизиране в редиците на двата отбора, като и „кръстоносците“ погледнаха малко по-смело към вратата на Джордан Пикфорд.

В крайна сметка Англия се докопа до победата и ще спори за място на финала срещу победителя от двойката Нидерландия – Турция. Полуфиналният сблъсък ще се проведе на 10 юли на стадион „Сигнал Идуна Парк“ в Дортмунд.

Англия победи инфарктно Швейцария след рулетката на дузпите и  се класира на полуфиналите на Евро 2024 . Селекцията на Гарет Саутгейт не блестеше на терена на стадиона „Меркур Шпил-Арена“ в Дюселдорф, но успя да излъже тази на Мурат Якин след 120 минутна драма и изпълнение на удари от бялата точка , за да стигне до последното стъпало преди битката за титлата. В редовното време и продълженията двата тима завършиха при 1:1. При рулетката на дузпите „Трите лъва“ спечели с 5:3. В грешник за „кръстоносците“ се превърна звездата на Манчестър Сити Мануел Аканджи, чийто удар от бялата точка бе спасен от Пикфорд.

Двубоят от ВИП-ложата изгледа и принцът на Уелс – Уилям, който подкрепяше англичаните.