Казусът Скопие - сериозен тест дали правителството е реформаторско

Нейнски: Предоговарянето ще отвори Кутията на Пандора
45
 Казусът Скопие - сериозен тест дали правителството е реформаторско
Снимка: БГНЕС

Позицията на България за членството на Северна Македония в ЕС ще бъде надградена с пет работни групи. Това заяви премиерът Кирил Петков за bTV.

„Няма нищо лошо в това да се покаже добронамереност и желание да се търси решаването на проблемите по казуса между България и Северна Македония. Смятам, че има поле, в което може да се разговаря и да се намери решение на казуса, така че да удовлетворява и двете страни“, коментира пред bTV бившият външен министър Надежда Нейнски.

Още по темата

„Двустранният договор урежда спорните въпроси. Той създаде една добра база за надграждане на доверието. Всичко, което трябва да се прави оттук нататък, е надграждане на този договор. Търсенето на нов договор, предоговарянето, ще отвори Кутията на Пандора и ще даде възможност на определени среди и в двете посоки да търсят политически дивиденти“, смята Нейнски.

Според нея всякакви екзотични идеи в момента дават разнобой на българската позиция и я отслабват. Тя е на мнение, че страната ни трябва да излъчва единство по отношение на позицията си спрямо Северна Македония и да води изключително активна дипломация.

„Убедена съм, че има среди, които искат разколебаване на доверието на българското общество в неговите партньори от ЕС и НАТО, но вярвам, че новото българско правителство ще намери начин да мине през тези подводни камъни“, заяви Надежда Нейнски.

Според бившия външен министър казусът със Скопие ще е много сериозен тест дали мнозинството ще бъде реформаторско.

 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase


45
Още от
Спонсорирано съдържание
Напиши коментар Коментари
11
2
 
21
 
! Отговори
ВЪПРОСЧЕ преди 2 години
Плахо да попитам редакцията - какво в това знаме /на коя държава/, което сте показали на снимката
10
4
 
21
 
! Отговори
Един Българин преди 2 години
До 10 Въпросът е Кирчо да не се окаже национален предател както Славчо се опита с неадекватното си изказване.
9
3
 
13
 
! Отговори
Анонимен преди 2 години
Мчи то позицията на България си е ясна и неразводнена, нищо че има редица частни мнения на отделни български граждани, някои отбило то такива, които са вождове на партии в Четворната коалиция
8
5
 
17
 
! Отговори
ДДРОнег преди 2 години
Трудно се преговаря с болшевици от сталинско-титов тип !!!___На *** *** от ЕС а, ако не им е ясно какъв ще си го вкарат с РСМ-то , ще го разберат !!!___Дано поне новите защитят Българите с Българско самосъзнание там !!!
7
6
 
16
 
! Отговори
Анонимен преди 2 години
Грозника чалгаджия да мълчи.Абсолютно политическо бонобо.
6
4
 
25
 
! Отговори
Няма преди 2 години
как примитивни и изпълнени с омраза същества, със средновековно мислене да са част от ЕС. Когато започнат там да управляват реално албанци, а това ще стане, тогава и ще преговаряме!
5
8
 
31
 
! Отговори
Анонимен преди 2 години
Не може да заличат български военни гробища да те наричат фашисти и ти да им дадеш зелена светлина .Тези са сръбско промити .
4
5
 
35
 
! Отговори
Krom преди 2 години
Не зная Надежда за какъв "тест" говори. От една страна, Америка и Европа стискат и извиват топките на Петков. От друга - Русия и Сърбия все повече засилват в размекнатите Северно-македонски мозъци ненавистта към България. България не трябва да отстъпва тук - това не е Женския пазар за да изкараме "кярия" както е тръгнал Трифонов да ни пробутва пораженските си глупости. Отстъпим ли само лошо ни чака. Това е теста. Трябва да убедим "съюзниците" си, че имаме топки а не сме мекотели. Дали обаче?
3
3
 
4
 
! Отговори
Анонимен преди 2 години
И от там ли ти обещаха паспорт?
2
27
 
10
 
! Отговори
СМЕХ... преди 2 години
НЕМА ДОГОВОР СЪС СКОПИЕ ---НЕМА И ПАРИ ОТ ЕС ....ХА,ХА,ХААААААААА..ИЗБИРАЙТЕ!
1
5
 
33
 
! Отговори
Анонимен преди 2 години
Казус Скопие няма - докато северно македонците не изпълнят условията на БГ и те се спазват необратимо, няма започване на преговори. И не се дръжте сякаш това е проблем на БГ, 80% от българите не одобряват започване на преговори и не разбирам защо се дъвче тази тема постоянно