Ансамбълът по художествена гимнастика спечели многобоя в Румъния

По-рано и Стилияна Николова стана номер едно
13 юли 2024 21:41, Александър Попов
5

Ансамбълът на България спечели многобоя на Световната Чалъндж купа по художествена гимнастика в румънския град Клуж-Напока.

Това е последно състезание за тима преди Олимпийските игри в Париж 2024.

Абсолютните европейски шампионки Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева изпълниха много силно композицията си с три ленти и две топки и получиха оценка от 34.700 точки (трудност 18.900; артистичност 8.550; изпълнение 7.250).

Българките събраха 73.650 точки, след като вчера имат 38.950 на пет обръча.

Възпитаничките на Весела Димитрова и Ясена Стойнева се класираха за финалите и на двата уреда в неделя с първа по сила оценка на топки и ленти и втора на обръчи.

Ансамбълът донесе втора титла за България от надпреварата, след като по-рано Стилияна Николова стана първа в многобоя при жените, а Боряна Калейн се нареди на четвърто място.