Англия отново не впечатли, врътна 1:1 с Дания

Хари Кейн отбеляза за "трите лъва", а Хюлманд изравни
20 юни 2024 21:21, Красимир Ангелов
15

Англия и Дания завършиха 1:1 във Франкфурт в мач от Група С на Европейското първенство по футбол. "Трите лъва" отново не оправдаха ролята си на един от големите фаворити за трофея, а Дания може повече да съжалява, че не спечели трите точки.

Англия успя да поведе още в 18-ата минута, когато Кайл Уокър се възползва от груба грешка на Виктор Кристиансен, за да напредне по дясното крило. Крайният бранител влезе в наказателното поле, след което потърси Букайо Сака. Крилото от своя страна продължи за Хари Кейн и той стреля към долния десен ъгъл на датската врата, за да даде авнс на "трите лъва".

Дания възстанови равенството в 34-ата минута, когато Хари Кейн даде грешно подаване в средата на терена, а футболист на "червения динамит" отне и комбинира с Мортен Хюлманд, който изпрати същински снаряд към английската врата от близо 30 метра.

Така след втория кръг в групата Англия води в класирането с 4 точки, Дания и Словения имат по 2, а Сърбия е последна с една точка.