ЦСКА-София победи Крумовград с два "български" гола

Дебютни попадения записаха Иван Тасев и юношата Наско Цеков
26 юни 2024 19:40, Александър Попов
4

ЦСКА-София победи ФК Крумовград с 2:0 в контролна среща, играна в Банско.

"Червените" стигнаха до успеха с дебютни попадения на новото попълнение Иван Тасев и на юношата Наско Цеков в края на срещата.

През първото полувреме "червените" контролираха темпото на двубоя и с постепенни атаки упражниха натиск върху съперника си.

Първото по-добро положение за ЦСКА-София дойде след четвърт час игра. Тобиас Хайнц центрира отдясно към Георги Чорбаджийски, чийто удар мина над напречната греда. В 23-ата минута изстрел на Сейни Санянг срещна горната греда на Крумовград.

След половин час игра "армейците" бяха много близо до попадението. Силен удар на Марк-Емилио Папазов в наказателното поле бе спасен от вратаря на Крумовград, а в последвалата добавка Матиас Фаетон не успя да насочи кълбото в мрежата. В заключителните минути на полувремето ЦСКА прехвърлящ удар на Тобиас Хайнц бе спасен от стража на Крумовград.

Усилията на "армейците" за гол се увенчаха с успех в 78-ата минута. След многоходова комбинация топката достигна Асен Дончев, който напредна и центрира остро по земята към Иван Тасев, а новото попълнение на ЦСКА не сгреши отблизо и отбеляза първото си попадение за 1:0. В добавеното време "червените удвоиха преднината си. Дебютния си гол вкара юношата Наско Цеков, след страхотен пас на Станислав Шопов.

Следващата проверка за отбора на Томислав Стипич ще бъде срещу тима на Политехника Яш, в събота (29 юни) от 17:30 часа.